Які симптоми алкоголізму

Лікування алкоголізму: небезпечні симптоми

Алкогольні напої супроводжують людей з початку цивілізації. Однією з причин цього є вплив алкоголю на людей: він допомагає простіше встановлювати та підтримувати контакти, святкувати успіхи та відзначати свята. Ще одна причина — бажання поліпшити настрій. Мотивації вживати алкоголь часто включають:

  • бажання впоратися з неприємними емоціями: страхом, гнівом або нудьгою;
  • бажання не думати про труднощі чи хвороби;
  • бажання позбутися заборон у стосунках з іншими;
  • бажання випробувати змінені стани свідомості.

Але майте на увазі, що багато людей, які споживають велику кількість алкоголю, потрапляють у розлад, як психічний, так і фізичний. Уже перші такі симптоми повинні бути сигналом для лікування алкоголізму. Якщо справа дійшла до запоїв, то затягувати з лікарською допомогою не можна.

Виведення із запою на дому в Івано-Франківську можуть здійснити фахівці приватної наркологічної клініки. Лікування цього захворювання вимагає відповідного підходу, а від хворого — рішучості. Терапія може бути успішною, якщо пацієнт приймає її з щирими намірами. Це захворювання розвивається підступно, за межами свідомості питущого. Невилікування алкоголізму може призвести до смерті.

Сигнали, які повинні викликати занепокоєння:

  • Зростаючі прогалини в пам'яті.
  • Зосередження уваги на алкоголі: хворий шукає будь-яку можливість випити, намагається відповідати алкоголезалежним друзям, планує вільний час так, щоб опинитися в «місці, де можна випити».
  • Вживання алкоголю наодинці, щоб інші не бачили.
  • Жадібність до алкоголю: п'є перед сном, після повернення додому, боїться, що алкоголю не вистачить.
  • Виникнення почуття провини, пов'язаного з вживанням алкоголю.
  • Уникнення розмов про алкоголь.

Залежність виявляється також через зміну толерантності: виникає потреба споживати більші кількості спиртних напоїв, щоб отримати бажане розслаблення. Це явище іноді називають «сильною головою». Поряд з відсутністю толерантності поступово зменшується ефект інтоксикації.

З'являються симптоми відміни: занепокоєння, дратівливість, тремор, м'язові спазми, пітливість, нудота і навіть порушення свідомості. Залежна людина часто для полегшення симптомів знову вдається до «перевіреного рішення», яке фактично призвело її до цього стану. Відчуття голоду до спирту, або відчуття, що без пиття нічого не варто, призводять до зосередження життя навколо алкоголю. Виникає зневага до сімейного життя, інтересам, роботі; починають з'являтися ризиковані форми поведінки, наприклад, водіння в стані сп'яніння.

Втрата контролю над вживанням алкоголю може проявлятися навіть після споживання невеликої дози. Залежна людина не може ефективно вирішити — продовжувати чи припинити пити. Можуть бути порушення пам'яті і свідомості. Спроби підтримувати періодичне утримання.

Самостійна терапія алкоголізму зазвичай не приносить бажаного результату. Тимчасовий «відхід від алкоголю» часто пов'язаний із тим, що наркоман бачить свою проблему. Іноді таке рішення приймається під тиском з боку родичів, які заохочують лікування, щоб довести іншим, що все в порядку.

Кожне з цих явищ може бути симптомом алкоголізму, який потребує лікування. Слід пам'ятати, що ефективне лікування алкоголізму вимагає професійної допомоги, без якої залежна людина приречена на провал. Це може означати серйозні наслідки для здоров'я і навіть смерть. Відповідно, терапія може ефективно зупинити цей процес.

Перед застосуванням лікарського заcобу чи медичного виробу необхідна консультація з лікарем. ознайомлюйтесь з інструкцією на лікарський засіб. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Ми не є реабілітаційним закладом, допомога надається амбулаторно, і не займаємося примусовим (насильницьким) лікуванням!