Лікування хронічного алкоголізму в Івано-Франківську

Хронічний алкоголізм

Лікування алкоголізму - Кодування - Дектокс - Івано-Франківськ +38(066) 356-03-65

Працюємо у Івано-Франківську щоденно, без вихідних, з 06:00 до 21:00.


Хронічним алкоголізмом називають регулярне вживання спиртних напоїв навіть в помірних дозах, не дивлячись на те, що все це стає причиною розвитку серйозних патологій. Хронічний алкоголізм це серйозне захворювання, яке розвивається внаслідок пияцтва. При даної хвороби людина відчуває нестримний потяг до алкогольних напоїв. Єдине бажання залежного знайти і вжити алкоголь.

Хронічний алкоголізм, код за МКХ 10 Класифікація хімічної залежності повинна здійснюватися із застосуванням кодів Міжнародної класифікації хвороб 10-го перегляду (МКБ 10).

Певний код лікарі ставлять виходячи з: анамнезу тяжкості патології поведінки пацієнта психологічних і фізичних патологій Коди хронічного алкоголізму по МКБ 10:

F10.2.4.1 - Хронічний алкоголізм. Цей код ставиться на першій стадії хвороби при фазі загострення.

F10.2.2.1 - Початкова стадія хронічної алкогольної залежності, в фазі підтримуючої терапії.

F10.3 - Середній етап алкозалежності

F10.2.2.2 - Середня стадія хронічного алкоголізму, фаза підтримуючої терапії

F10.2.4.3 - Заключна стадія хронічного алкоголізму, загострення з абстиненцією

F10.2.3.3 - Остання стадія алкоголізму, ремісія на тлі прийому аверсивних засобів

F10.4 - Стан відміни алкоголю, що супроводжується алкогольним делірієм

F10.5.2 - присвоюється, коли спостерігаються галюцинації

F10.5.1 - алкогольні психічні розлади (марення і параноя)

F10.6 (F10.5.3) - корсаковський психоз, енцефалопатія

Хронічний алкоголізм, симптоми

Хронічна алкогольна залежність має певні симптоми. На початковому етапі у хворих спостерігається постійне бажання вжити спиртовмісну продукцію. Регулярне розпивання алкоголю провокує перехід патології в другу стадію. У більшості випадках у залежних присутній алкогольне отруєння. Однак з часом блювотний рефлекс проходить, це виникає через регулярного споживання спиртного у великих кількостях, організм просто звикає до токсичної дії алкоголю. Під час протікання патології люди часто страждають больовими відчуттями в області серця. Через розвиток толерантності людина починає з кожним разом вживати всі великі дози алкогольної продукції. Діяльність серцево-судинної системи погіршується, у деяких виникає, серцева недостатність. При хронічному алкоголізмі виникає полінейропатія. Ознаки та стадії хронічного алкоголізму Якщо залежний не перестане вживати алкоголь, то больові відчуття, викликані проблемами зі здоров'ям будуть з кожним разом посилюватися. Згідно зі спостереженнями, хронічної алкогольної залежності властива прогредіентність-прогресуючий перебіг з ускладненням і навантаженням всіх його ознак з появою нових важких симптомів на кожному етапі розвитку алкоголізму:

1 стадія - формується психічна залежність

2 стадія-розвиток фізичної залежності і прояв болісних симптомів абстиненції

3 стадія - поява соматичних розладів

Перша стадія

На першій стадії хвороби інтерес до алкоголю зростає з кожним днем. Бажання випити виникає при стресових ситуаціях, конфліктах на роботі і в сім'ї, при будь-яких неприємних життєвих моментів. Алкоголь може вживатися як на самоті, так і за компанію. Залежний завжди знайде причину, що випити спиртне, але при цьому він буде категорично заперечувати свою хворобу.

На першій стадії хвороби потяг до спиртного істотне, але не стійке. Тут ще алкоголізм можна перемогти при наявності сили волі без допомоги лікарів. Перша стадія залежності може тривати до 6 років.

Характерні ознаки патології:

Вразливість

Різка запальність

Формування толерантності, щоб досягнути сп'яніння потрібно випити більшу кількість спиртного

Відсутність блювотного рефлексу при розпиванні збільшених доз алкогольних напоїв

Позитивне ставлення до спиртного

Провали в пам'яті (поки ще з пам'яті випадають тільки окремі моменти)

Під дією алкоголю людина стає агресивною, добродушність і ейфорія випаровуються

Друга стадія

Якщо людина не перестане вживати алкогольну продукцію, перша стадія плавно переходить в другу, відмінною рисою якої є формування і прояв абстинентного синдрому (похмілля). Болісні симптоми абстиненції будуть проявлятися після кожного припинення вживання спиртного.

Симптоми абстиненції:

Нудота і блювання

Головний біль

Відсутність сил

Високий артеріальний тиск

Хитка хода

Тремор кінцівок

Нічні кошмари

Безсоння

Хворий, щоб позбутися від хворобливих симптомів, приймає нову дозу алкоголю. Постійне похмілля сприяє купіруванню симптомів абстиненції, проте призводить до того, що людина впадає в стан запою. При запійного стані відбувається сильне отруєння організму, що провокує прискорення ускладнень. На другій стадії відбувається загострення всіх хронічних патологій: алкогольна епілепсія печінковий гепатит гастрит виразка шлунка панкреатит невропатія На даному етапі толерантність до спиртного посилюється, хворий п'є багато, але п'яніє не відразу.

Третя стадія

Остання стадія характеризується гострими психічними розладами, відбувається деградація особистості.

Ознаки:

зниження інтелекту погіршення пам'яті та уваги переважають примітивні емоції розбещеність і грубість втрата професійних навичок Толерантність до спиртного на даному етапі починає знижуватися. Алкозалежний думає тільки про спиртне, все інше стає для нього не цікавим. Зовнішні ознаки хронічного алкоголізму у чоловіків і жінок Люди, які страждають від хронічного алкоголізму, тривалий час примудряються зберегти звичний зовнішній вигляд. Особливо якщо вони хочуть приховати факт хвороби від оточуючих, щоб зберегти свій соціальний статус. Але вже на другій стадії алкогольної залежності в організмі відбуваються серйозні зміни, порушується нормальна діяльність внутрішніх органів. Виниклі патології впливають і на зовнішність людини. Алкозалежної видають: тремор кінцівок тремтіння губ і скул асиметрія особи гіпотонус і дистрофія м'язів скелета шкіра стає в'ялою, людина швидко старіє набряклість почервоніння на обличчі на пізній стадії, людина починає ходити хитаючись синюшність губ, виникає через порушення кровообігу грубий голос, виникає з- за деформації голосових зв'язок

Наслідки хронічного алкоголізму

Хронічний алкоголізм досить небезпечне захворювання. Якщо своєчасно не почати лікування, внаслідок патології можуть розвинутися: хвороби печінка (цироз, онкологія) захворювання підшлункової залози (діабет другого типу, панкреатит, рак підшлункової) психічні розлади (епілепсія, психоз, алкогольна деменція) кома летальний результат патології серцево-судинної системи ( атеросклероз, дистонія, інсульт, інфаркт) регулярне отруєння організму призводить до ураження головного мозку, розвитку слабоумства безпліддя сексуальна дисфункція зниження імунітету, внаслідок чого людина почне постійно хворіти респіраторними хворобами

Як перевіряють на хронічний алкоголізм

Для визначення хронічного алкоголізму проводять тестування або беруть кров на аналіз. Всі ці процедури проводяться в медичній установі. Аналіз на виявлення хронічного алкоголізму поводиться по маркеру CDT. Дослідження більш точно для представників сильної статі, ніж жінок, все це пов'язано з фізіологічними особливостями кожної статі. Крім того для визначення наявності алкоголю в крові використовують такі методики: метод Відмарка ферментний газова хроматографія Досвідчений нарколог може припустити наявність хронічного алкоголізму після огляду, бесіди з пацієнтом. У багатьох випадках хронічний алкоголізм виявляється просто, зовнішні ознаки будуть так і нагадувати про його наявності. Лікування хронічного алкоголізму Алкогольна залежність небезпечне захворювання, яке руйнує впливає на психіку і фізичне здоров'я людини. Саме патологічний потяг до етанолу стає серйозним бар'єром на шляху до одужання. Лікування хронічного алкоголізму вимагає комплексного підходу. У процесі терапії важливо усунути фізичну і психологічну залежність. Фізичний потяг усунути набагато простіше швидше, складності виникають при боротьбі з психічним потягом, на це потрібно досить тривалий час. Вилікувати хронічний алкоголізм власними силами неможливо, хворому потрібна кваліфікована допомога. Терапію необхідно проходити в стаціонарних умовах. У наркологічній клініці є всі умови, щоб змінити ставлення залежного до спиртовмісної продукції.

Переваги лікування в наркологічній клініці: хворий цілодобово перебувати під чуйним наглядом медичного персоналу при знаходженні в стаціонарі залежний не має можливості вжити спиртову продукцію сюди не прийдуть товариші по чарці відсутність стресових ситуацій, пацієнт проживає в комфортній обстановці. Доброзичливе ставлення медичного колективу піднімає настрій при виникненні ускладнень, лікарі миттєво візьмуться їх усувати Лікування хронічного алкоголізму проводиться в кілька етапів:

Детоксикація

Процедура призначена для виведення продуктів розпаду етанолу. Після детоксикації стан хворого поліпшується. Зазвичай очищення організму проводиться за допомогою інфузійної терапії на основі сольових розчинів, інші лікарські компоненти і їх дозування визначаться наркологом індивідуально для кожного. Після очищення організму купіруються симптоми абстинентного синдрому, проходить фізичний потяг до спиртного. При тяжкому стані хворого детокс проводиться за допомогою апаратних методик, однією з найефективніших є плазмаферез.

Медикаментозна підтримуюча терапія

Залежно від ситуації лікар призначає хворому седативні, гепатопротектори, ноотропи та інші медикаменти психотерапія. Боротьба з алкоголізмом буде безрезультатною, якщо в хід не піде індивідуальна і групова психотерапія. Важливо з'ясувати і усунути причину, яка привела до залежності кодування (за бажанням клієнта) проводиться медикаментозне або психотерапевтичне.

Метод заборонної терапії визначає лікар, хот при цьому він прислухається і до думки хворого

Реабілітація

Останній етап боротьби з хронічним алкоголізмом, тут хворого вчать жити без спиртного, справлятися з життєвими труднощами без допінгу. Після проходження цього курсу залежний може знову стати повноцінним членом суспільства Перед початком лікування лікар повинен оглянути хворого, поставити йому або його близьким ряд питань. Це необхідно для повного збору клінічної картини і призначення точного лікування. При призначенні терапії нарколог враховує: вік, стать хворого «стаж» вживання спосіб життя наявність супутніх хвороб і багато інших чинників Хронічний алкоголізм відноситься до захворювання, яке руйнує ваше життя і життя близьких, не відкладайте його лікування, наслідки можуть бути вкрай негативними. Хвороба небезпечно лікувати в домашніх умовах, так як вона супроводжується багатьма небезпечними патологіями. Щоб уникнути хронічного алкоголізму краще і зовсім не починати вживати спиртовмісну продукцію або ж намагатися робити це з розумом. Профілактичні розмови з підлітками також допоможуть уникнути цієї недуги.