Де у Івано-Франківську прокапатись
Абстиненція
Лікування алкоголізму - Кодування - Дектокс - Івано-Франківськ +38(066) 356-03-65
Зверніться Анонімно до нас саме зараз!
Або просто зателефонуйте у Івано-Франківську 066-356-03-65
Заповніть форму для отримання безкоштовної консультації, запису до лікаря, виклику додому для виведення із запою, кодування, лікування алкогольної залежності
Абстиненції при АЛКОГОЛІЗМІ
Абстиненція при алкоголізмі. Алкогольна залежність є важким психічним захворюванням, що має три стадії розвитку. Для першої стадії характерно пристрасть людини до спиртного, при якому він не в силах самостійно відмовитися від прийому алкоголю. У цей період він добре себе почуває і абсолютно не усвідомлює наявність проблеми. На другій стадії розвивається абстиненція при алкоголізмі, що характеризується симптомами похмілля. Але в стані похмілля людина може перебувати кілька годин, в той час, як абстинентний сидром може тривати протягом декількох днів або тижнів. На третій стадії алкогольної залежності людина перебуває в стані постійного запою, вийти з якого, на думку хворого, неможливо. У даній статті ми розглянемо другу стадію алкоголізму - абстиненцію при алкоголізмі - і способи її лікування. СИМПТОМИ Коли розвивається друга стадія алкоголізму, залежна людина відчуває себе погано, поки не отримає чергову дозу спиртного. На цій стадії проявляється так звана абстиненція при алкоголізмі. Саме на даному етапі навколишні люди починають сприймати людину, як алкоголіка, та й до самого залежному приходить розуміння всієї глибини проблеми. Чому людина, усвідомивши проблему, не відмовляється від вживання алкогольних напоїв? Причиною цього є особливості абстинентного синдрому і його вплив на людський організм. При абстиненції людина неусвідомлено приймає чергову дозу спиртного. Такий стан викликає накопичене в організмі велику кількість токсинів, в наслідок чого порушується нормальна робота всіх внутрішніх органів. Триває абстиненція при алкоголізмі близько 2-3 тижнів, в той час, як тривалість похмілля становить лише кілька годин. Однак і те, і інше стан проявляється схожими симптомами:, / p> тривожністю; депресією; порушенням вегетативної нервової системи; швидко виникає і наростаючою астенією; посиленням потягу до спиртного; фізичним дискомфортом; психічним дискомфортом; безсонням. Але все ж, абстиненція при алкоголізмі має і відмінні від похмілля ознаки, проявляються вони: внутрішньою напруженістю хворого; підвищеною дратівливістю; неспокійними рухами; пригніченим станом; гнівним ставленням до оточуючих. Розвиток 2 стадії алкоголізму відбувається після 2-7 років постійного вживання алкогольних напоїв. Але останнім часом абстиненція при алкоголізмі розвивається і раніше. На думку вчених, сприятливі фактори в цьому випадку - спадковий алкоголізм або пристрасть до спиртного в підлітковому віці. Абстиненція при алкоголізмі буває декількох ступенів тяжкості:
Легка ступінь абстиненції проявляється «бігають поглядом» у хворого, він не здатний сконцентрувати ні на чому увагу. Лікування в цьому випадку буде дуже ефективно. При помірному ступені залежний не в змозі утримати зоровий контакт. Також, розвивається безсоння, збільшується частота дихання і пульсу, відсутній апетит. Терапія в такій ситуації більш складна. Для вираженої алкогольної абстиненції характерний блукаючий погляд хворого, відсутній сон і апетит, можливі галюцинації. Важка ступінь проявляється задишкою і тахікардією, посиленим відділенням поту, нездатністю утримати зоровий контакт, судомами, галюцинаціями, повною відсутністю апетиту, безсонням. Потрібно терапія хворого в стаціонарних умовах, тому як вдома провести всі необхідні маніпуляції неможливо. МЕТОД БОРОТЬБИ З алкогольної абстиненції При такому стані, як абстиненція при алкоголізмі, хворий без дози спиртного відчуває сильне бажання випити. Він отруює свій організм алкоголем, накопичує в ньому токсини, втрачаючи при цьому всі необхідні вітаміни і мінеральні речовини. Внаслідок цього розвивається дистрофія, порушуються функції внутрішніх органів, в результаті чого знову проявляється синдром. Вийти з такого замкнутого кола дуже і дуже важко. Для того, щоб почати нову повноцінне життя, людина повинна пережити алкогольну абстиненцію і постаратися утриматися від вживання алкоголю. Зробити це дуже складно. Але медицина не стоїть на місці, і сьогодні можна вилікувати алкогольну абстиненцію медикаментозним способом, при якому купується, то мережу пригнічується болісне хворобливий стан. Зникають муки хворого, з часом пропадає потяг до спиртного. Таблетки, крапельниці та інші лікарські засоби допомагають позбутися від дратівливості, агресивності, безсоння, тахікардії, головного болю та інших симптомів. Для лікування абстиненції лікарі пропонують більше 150 медикаментозних засобів, які допомагають побороти хронічний алкоголізм і усунути його прояви. Терапію проводять не тільки з застосуванням психотропних засобів, але також вітамінів і вітамінно-мінеральних комплексів. Не менш ефективними і більш доступними в ціновому відношенні будуть рецепти народної медицини.
НЕТРАДИЦІЙНІ ЗАСОБИ У БОРОТЬБІ З АЛКОГОЛІЗМОМ Алкогольна залежність є дуже старою хворобою, з якою боролися ще стародавні знахарі. Усунути хворобливу тягу до спиртного можна за допомогою соків, відварів і лікарських препаратів, у складі яких присутній такі компоненти, як: грейпфрут; ялівець; вечірній первоцвіт; золототисячник; мучниця; капуста. Відомо, що овес має виражену седативну дію, що допомагає побороти патологічний потяг до спиртного. Такий злак дуже поживний і корисний, тому відвар на його основі рекомендується приймати людям в після запійного періоді. Відвар З неочищеного вівса Для того, щоб приготувати такий цілющий відвар слід 1 кг вівса залити 2-я літрами води і поставити на вогонь. Прокип'ятити овес протягом півгодини і процідити отриманий відвар. До процідженого відвару додати 100 г сушених квіток календули і поставити в холодильник на 2 доби. Хвора людина повинна приймати 3 рази на добу стакан отриманого кошти. Вже через 4 дні у хворого проявиться відразу до спиртного. ВИКОРИСТАННЯ ФРУКТІВ ТА ОВОЧІВ Абстиненція при алкоголізмі ефективно лікується фруктово-овочевими соками. Для того, щоб приготувати лікувальний засіб, необхідно змішати 100 мл бурякового соку, 200 мл морквяного соку, 200 мл яблучного соку, 100 мл лимонного соку, 400 мл соку з салату латуку. В отриманий склад, при бажанні, можна додати мед. Протягом доби хворому слід випити не менше літра соку. Відвар із звіробою У залежної людини вже після 2 тижнів розвинеться стійка відраза до спиртного, якщо перед сніданком і обідом (за 30 хвилин) він буде приймати відвар із звіробою (1 склянка), приготувати його можна за наступним рецептом: подрібнений висушений звіробій (4 столових ложки) залити окропом (500 мл); відвар поставити на водяну баню на півгодини; отримане засіб процідити і дати охолонути. Усунути абстинентний синдром можна за допомогою продуктів, в яких міститься нікотинова кислота і вітаміни групи В. У такому стані корисно вживання фруктових і овочевих соків, ягідних і трав'яних відварів, які містять у великій кількості калій, магній, вітамін С. В відвари рекомендується додавати мед . Їжу слід вживати не дуже солону і негострий. Природно, повернення людини до повноцінного життя залежить від його бажання і від методів лікування, які він застосовує. Абстиненція при алкоголізмі може бути вилікувана і без відома самого залежного. Але в цьому випадку терапія буде більш складною і для її проведення буде потрібно багато часу. Як показує досвід фахівців, які проводили лікування алкогольної залежності, якщо хворий буде приймати їжу з додаванням листя зеленого чаю і пити несолодкий зелений чай, то помітити поліпшення стану можна буде тільки через кілька місяців. Вкрай важливо, щоб людина сама прагнув до одужання, тоді позитивний результат проявиться через декілька тижнів або днів.