Приватна АлкоКлініка Івано-Франківськ

Причини алкоголізму

Лікування алкоголізму - Кодування - Дектокс - Івано-Франківськ +38(066) 356-03-65

Працюємо у Івано-Франківську щоденно, без вихідних, з 06:00 до 21:00.

Зверніться Анонімно до нас саме зараз!

Або просто зателефонуйте у Івано-Франківську 066-356-03-65

Заповніть форму для отримання безкоштовної консультації, запису до лікаря, виклику додому для виведення із запою, кодування, лікування алкогольної залежності

Основні причини алкоголізму.

Не існує універсального списку причин вживання алкоголю, який підійде для кожної людини. Багато людей випивають спиртні напої, але далеко не всі стають алкоголіками. Чому так відбувається? Чому деякі люди можуть дозволити собі розслабитися, а інші впадають в залежність? Багато хто намагається знайти відповідь в психології, інші звинувачують в пияцтві спадковість або низький рівень життя в країні. І за великим рахунком, усі ці твердження мають право на існування, адже часто саме сукупність психологічних і біологічних особливостей особистості в відповідному соціальному контексті і стає головною причиною виникнення алкогольної залежності.

Соціальні причини.

Сюди можна віднести не тільки особистий рівень культурно-морального розвитку особистості, а й обстановку навколо людини в цілому: атмосфера серед друзів, рівень життя в місті, країні і так далі. Ми живемо в суспільстві, і хоч як крути, ми схильні його впливу, хтось більшою мірою, а хтось в меншій. Давайте поміркуємо, що ж такого в соціумі може підштовхнути до вживання.

Традиції.

Як не дивно - це одна з найважливіших причин поширення алкоголізму в масштабах держави. Святкові гуляння, де спиртне ллється рікою на очах у дітей, сприяють формуванню лояльного ставлення до випивки ще з раннього віку. Сюди ж можна віднести так в'їлися в наші голови стереотипи. Як же новий рік без шампанського, шашличок без горілочки або перегляд футбольних матчів без пива.

Лікування алкоголізму - Кодування - Дектокс - Івано-Франківськ +38(066) 356-03-65

ЗМІ.

Агресивна рекламна політика по телевізору і в інтернеті наполегливо закладає в голови молоді, що пити дуже модно і круто. В одній з реклам хлопець п'є пиво під час пробіжки, в інший солідний бізнесмен випиває в ресторані після важкого робочого дня - підтекст очевидний, і підсвідомість підлітків поглинає і запам'ятовує цю інформацію.

Економічна і політична обстановка в країні.

На перший погляд може здатися, що причиною розвитку алкоголізму на рівні держави може стати бідність і низький рівень життя, але все не так однозначно. Останні дослідження показали, що в багатьох розвинених країнах, наприклад в Швейцарії, рівень споживання алкоголю на душу населення вище, ніж на Кубі або в Індії. Відсутність культурного розвитку в мікросоціумі. Культурно-масові заходи та пропаганда здорового способу життя швидше стримуючий фактор, проте, відсутність варіантів культурного і здорового відпочинку неминуче тягне за собою появу деструктивних альтернатив. Важливу роль відіграє і рівень освіти людини та її ставлення до загальноприйнятих соціальних цінностей.

Психологічні причини.

Емоційний фактор є визначальним у формуванні алкогольної залежності на початковому етапі. Алкоголь створює помилкове відчуття психологічного комфорту і впевненості в собі. Існуючі проблеми вже не здаються такими серйозними і потребують швидкого вирішення. До психологічних причин алкоголізму також можна віднести наступні особливості особистості: самотність; невпевненість; Занижена самооцінка; експресивність; Невдоволення життям; Схильність до депресій. Важливо розуміти, що почуття комфорту і безпеки, які приходять в стані сп'яніння - це обман. Саме так працюють механізми залежності.

Біологічні причини.

Головною фізіологічної причиною алкоголізму можна вважати спадковість. Встановлений факт - діти алкоголіків страждають від алкогольної залежності в 4 рази частіше, ніж у здорових батьків. Це пояснюється особливостями метаболізму. За розщеплення алкоголю в крові відповідає фермент алкогольдегидрогеназа. Швидкість його дії передається у спадок. Таким чином, стає ясно, що люди можуть бути уразливі перед спиртними напоями на генетичному рівні, самі того не розуміючи. Слабка вироблення дофаміну (гормону задоволення) також може послужити причиною розвитку залежності. Етанол стимулює вироблення цього гормону, тому вже після першого знайомства з алкоголем багато людей розуміють, що знайшли швидкий і легкий спосіб стати щасливим.

Лікування алкоголізму - Кодування - Дектокс - Івано-Франківськ +38(066) 356-03-65

Причини підліткового алкоголізму.

Причини, які підштовхують дітей і підлітків до вживання спиртного, також можна розділити по психологічному, фізіологічному і соціальною ознакою. Характер і психіка підлітків перебувають на стадії формування, тому неповнолітні максимально схильні до дії зовнішнього світу. Існують і певні особистісні особливості, які роблять дитину схильним до алкогольної залежності. Розглянемо деякі з причин розвитку дитячого алкоголізму: Погана компанія. У підлітковому віці всі ми шукаємо своє місце в цьому світі. Багато дітей потрапляють під вплив деструктивних компаній однолітків, де куріння і спиртне є невід'ємною частиною авторитету.

Цікавість.

Проста і зрозуміла причина, яка пояснює, чому багато дітей вперше пробують алкоголь. З ранніх років вони бачать, як вдома п'ють дорослі, а в кіно обов'язково випивають герої улюблених фільмів. Немає нічого дивного в тому, що інтерес до спиртного проявляється з дитинства.

Атмосфера в родині.

У багатьох випадках дитина вчиться пити саме вдома, а відносини в родині всіляко сприяють подальшому розвитку алкоголізму. Спроби піти від реальності. Якщо дитина не є успішним або принаймні не вважає себе таким і не отримує бажаного визнання, він може намагатися знайти «порятунок» в склянці. Відсутність самореалізації одна з найбільш поширених причин алкоголізму, як у дітей, так і дорослих чоловіків і жінок.

Синдром вседозволеності.

Діти, у яких на перший погляд є всі блага, і навіть більше, ніж їм потрібно, нерідко залишаються без батьківської уваги і починають спалювати своє життя все доступними способами.

Причини алкоголізму у жінок.

Жіночий алкоголізм - це особлива форма захворювання. Жінки набагато складніше піддаються лікуванню, а ось звикання до алкоголю у них відбувається швидше, ніж у чоловіків. Основні причини жіночої алкогольної залежності: Емоційні переживання. Ні для кого не секрет, що прекрасна половина людства більш емоційна і схильна мислити інтуїтивно, ніж логічно. Навіть найменші життєві труднощі жінки завжди пропускають через себе і в більшості своїй відчувають сильний стрес. Алкоголь на перших порах допомагає побороти стресові ситуації, а потім його вживання вже стає самоціллю.

Лікування алкоголізму - Кодування - Дектокс - Івано-Франківськ +38(066) 356-03-65

Самотність, відсутність близьких відносин.

З цих причин багато жінок відчувають невпевненість в собі і постійний психологічний дискомфорт, з яким допомагають впоратися спиртні напої.

Алкоголізм чоловіка.

Багато дівчат починають випивати за компанію з чоловіком, а через деякий час несвідомо самі стають ініціаторами посиденьок. У деяких випадках жінки починають пити з чоловіками, тому що не бачать іншого виходу і намагаються хоч якось зберегти відносини.

Фізіологічні особливості.

Ферменти, які відповідають за розщеплення етанолу в організмі, у жінок працюють гірше, ніж у чоловіків. Це пояснює швидке формування залежності і наслідки цього для здоров'я і психіки.

Висновок.

Який можна зробити висновок з усього вищесказаного? Існує безліч причин, через які люди вперше пробують спиртне. Але залежність формується, як правило, при сукупності певних особливостей характеру, погану спадковість і супутніх зовнішніх факторів. Якщо хтось із близьких вам людей страждає від алкоголізму - не залишайтеся осторонь! На сьогоднішній день ця проблема добре вивчена і знайдені способи ефективного лікування та ресоціалізації особистості. Якщо ви звернетеся за допомогою до фахівців на ранній стадії розвитку захворювання, то залежна людина знову зможе жити повноцінним життям без вживання спиртного.

Перед застосуванням лікарського заcобу чи медичного виробу необхідна консультація з лікарем. ознайомлюйтесь з інструкцією на лікарський засіб. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Ми не є реабілітаційним закладом, допомога надається амбулаторно, і не займаємося примусовим (насильницьким) лікуванням!