Алкоголізм та його наслідки

Наслідки алкоголізму

алкоголізм наслідки, причини та наслідки алкоголізму, наслідки алкоголізму лікування, алкоголізм і його наслідки

що таке алкоголізм і які його наслідки


Лікування алкоголізму - Кодування - Дектокс - Івано-Франківськ +38(066) 356-03-65

Що таке алкогольна полінейропатія

Це неврологічне захворювання, що розвивається в результаті хронічної алкогольної інтоксикації. Виражається в ураженні периферичних нервів і проявляється стійким больовим синдромом, відчуттям «повзання мурашок», поколювання, порушенням чутливості шкіри. При повній відмові від спиртного вдається стабілізувати стан хворого.
Етіологія і патогенез
Головна причина захворювання - це токсична дія спирту етилового на організм, зокрема, на нервову систему. Унаслідок постійного вживання спиртних напоїв і неякісного харчування розвивається нестача вітамінів групи В. Підвищення рівня цукру крові погіршують проблему.
Захворювання розвивається у хворих з 3 стадією алкоголізму. Імовірність розвитку полінейропатії підвищується при:
вживанні сурогатів, денатурованого спирту;
прийомі засобів побутової хімії, парфумерії;
питво неякісного алкоголю.
Якщо людина постійно приймає алкоголь, в його організмі накопичується оцтовий альдегід. Він руйнує аксони нервових клітин, що сприяє розвитку характерних симптомів.
Як проявляється хвороба
Перші симптоми захворювання - парестезії. Пацієнт відчуває, ніби по ногах «повзають мурашки», а самі кінцівки німіють. Цей симптом посилюється при тривалому знаходженні в одній позі: хворі описують відчуття, ніби вони «відсиділи» ногу, руку.
Надалі парестезія виникає все частіше, знижується температурна, больова чутливість. Оніміння кінцівок стає постійним і вираженим.
При вираженій полінейропатії хворі скаржаться на відчуття тісних рукавичок і шкарпеток. Ходьба порушена. При ручній роботі предмети погано відчуваються на дотик. Іноді виникає м'язова слабкість. У важких випадках і при швидкому прогресуванні хвороби розвиваються паралічі.
лікування
Успішно лікувати полінейропатію можна при повній відмові хворого від алкоголю.
призначаються:
препарати вітамінів групи В;
антиоксиданти;
препарати для поліпшення провідності нервів;
антидепресанти;
препарати проти судом.
Проводиться масаж, призначається лікувальна фізкультура. ЛФК спрямована на зміцнення м'язів, недопущення розвитку контрактур (обмеження руху) в суглобах. Пацієнт повинен регулярно проходити огляди у невропатолога.
Профілактика алкогольної полінейропатії заснована на відмові від спиртних напоїв і лікуванні залежності від алкоголю.

Зверніться Анонімно до нас саме зараз!

Або просто зателефонуйте у Івано-Франківську 066-356-03-65

Заповніть форму для отримання безкоштовної консультації, запису до лікаря, виклику додому для виведення із запою, кодування, лікування алкогольної залежності

Перед застосуванням лікарського заcобу чи медичного виробу необхідна консультація з лікарем. ознайомлюйтесь з інструкцією на лікарський засіб. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Ми не є реабілітаційним закладом, допомога надається амбулаторно, і не займаємося примусовим (насильницьким) лікуванням!